عدم استعمال دخانیات و مصرف میوه های ترش از سرطان دهان پیشگیری می کند

یک متخصص آسیب شناسی دهان و فک توصیه کرد: با عدم استعمال دخانیات و مصرف زیاد میوه و سبزی( به ویژه میوه های ترش و مرکبات سرشار از ویتامین ث) و عدم استعمال دخانیات، تنباکو و ناس در پیشگیری از بروز سرطان دهان موثرند.

به گزارش وب دا، دکترسید حسین طباطبایی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: سرطان دهان ششمین سرطان شایع در مردان و دوازدهمین سرطان شایع در خانم ها می باشد.

 وی افزود:  بنابر بررسی که در یزد انجام شده است بیش از نیمی از بدخیمی های سروگردن مربوط به سرطان دهان بوده است. و همچنین ۹۰ درصد بدخیمی های دهان را سرطان دهان (SCC) تشکیل می دهد.

دکتر طباطبایی ادامه داد: بنابر بررسی انجام شده این بیماری در اغلب موارد در سنین بالای ۴۰  سالگی رخ می دهد و مردان ۴/۱ برابر بیشتر از زنان به این بیماری مبتلا می شوند.

این متخصص آسیب شناسی دهان و فک خاطرنشان ساخت: مطالعه انجام شده در استان  یزد از هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در سال یک مورد جدید به این بیماری مبتلا می شود.

وی با بیان این مطلب که این بیماری اغلب زبان، لب، کف دهان و مخاط گونه را درگیر می کند در خصوص علائم و نشانه های این بیماری عنوان داشت: این عارضه اغلب به شکل ضایعات برجسته و زخمی غالبا بدون درد، گاهی زخم فرورفته و یا لکه های سفید یا قرمز رنگ و بدون درد ظاهر می شود.

این متخصص آسیب شناسی دهان و فک متذکرشد: نتایج بررسی نشان داد؛ ۵۰ درصد مبتلایان به سرطان دهان از سیگار یا ناس استفاده می کردند همچنین در مردان مسن تر از ۷۰ سال احتمالا به جزء استعمال دخانیات ممکن است عوامل دیگری از جمله، کم خونی مزمن، کمبود برخی ویتامین ها همچون؛  ویتامین ” A، C  و E  ” ، مصرف کم میوه و سبزی جات و یا برخی ویروس در این بیماری نقش داشته باشد.

وی یادآور شد: متاسفانه طی مدت ۵ سال کمتر از ۵۰ درصد بیماران زنده می مانند و این در حالی است که این بیماری با تشخیص زودرس درمان قطعی می شود.

دکتر طباطبایی گفت: روش تشخیص این بیماری از طریق نمونه برداری و بررسی میکروسکوپی صورت می گیرد و بر تشخیص سریع و زودهنگام و از همه مهمتر پشگیری از بروز این بیماری تاکید کرد.

وی در ادامه متذکرشد: درمان این بیماری با عمل جراحی  و برداشتن کامل ضایعه صورت می گیرد و در صورت لزوم می توان از رادیوتراپی و شیمی درمانی بهره برد.

این متخصص آسیب شناسی دهان و فک در ادامه با اشاره به پیشگیری از بروز سرطان دهان تصریح کرد: عدم استعمال دخانیات، تنباکو و ناس و مصرف زیاد میوه و سبزی به ویژه میوه های ترش و مرکبات سرشار از ویتامین ث در پیشگیری از بروز این بیماری موثرند.


بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید