Fat injection is the best option to highlight

تزريق چربي بهترین گزینه برای برجسته کردن گونه است

یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با بیان اینکه تزريق چربي بهترین و ‌طبيعي ترين روش برای برجسته کردن گونه است افزود: استفاده از ژل دائمی برای افزایش حجم گونه و سایر اعضای صورت می تواند منجر به واکنش های حساسیت و آلرژی و موجب بروز عفونت های مقاوم و خطرناک شود.

دکتر مجید لاهوتی در گفت‌وگو با ایسنا ، ژل ها را به دو دسته دائمی و موقتی تقسیم کرد و گفت: ژل های موقتی یا استاندارد بعد از تزریق در مدت مشخصی (بسته به نوع ژل تزریق شده ) در اثر روند طبیعی متابولیسم بدن جذب شده و به تدریج از بین می رود؛ اما ژل های دائمی به دلیل آنکه از پلیمرهای مصنوعی تشکیل شده در چرخه متابولیسم نمی توانند وارد شوند و در بدن جذب و دفع نمی شوند و برای همیشه در موضع تزریق شده باقی می ماند.

وی افزود: عدم به کارگیری تکنیک صحیح در افزایش حجم گونه و سایر نواحی بدن می تواند با عوارضی مانند عدم تقارن، بدشکلی، عفونت و ایجاد حساسیت همراه باشد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر این مطلب که برجسته کردن گونه باید توسط جراح پلاستیک تجزیه و تحلیل شده و با سایر اعضای صورت هماهنگ شود، گفت: ممکن است در بعضی از افراد به دلیل ناکافی بودن ساختار استخوانی لازم باشد از پیوند استخوان یا پروتز جهت برجسته کردن گونه انجام شود.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با بیان اینکه تزريق چربي يكي از بهترین و ‌طبيعي ترين روش‌ها برای برجسته کردن گونه است، توضیح داد: چربی مورد نظر از بخشی از بدن بیمار گرفته شده و در ناحیه مورد نظر از جمله گونه تزریق می شود و در صورت ادامه حیات سلول‌ها بافت پیوند دهنده در ناحیه گیرنده رشد پیدا کرده و اثرات برجسته سازی به طور دائمی باقی خواهد ماند.

لاهوتی ادامه داد: نواحي دهنده چربی شامل شكم و سطح داخلی ران است و چربي پس از تزريق در نواحي‌اي مثل صورت به آساني با رژيم و يا ورزش آب نخواهد شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه 30 تا 40 درصد چربی بعد از تزریق، توسط بدن جذب می شود، تصریح کرد: لازم است چربی بیشتری نسبت به نیاز تخمین زده شده برداشت شود و در بعضی موارد لازم است برای تکمیل نتیجه و یا برقرار کردن تقارن بیشتر از تزریق مجدد چربی استفاده کرد.


بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید