Onychoschiza

آشنایی با بیماری لایه لایه شدن ناخن ها (Onychoschiza)

با علل بیماری لایه لایه شدن ناخن ها و درمان های آن آشنا شوید.

 دکتر عباس انتظاری، متخصص پیشگیری از بیماری ها و عضو هیئت علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و عضو آکادمی زیبایی آمریکا در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار کرد: صفحات ناخن بزرگترین جز ناخن ها هستند که در تمام طول حیات رشد می کنند.

وی تصریح کرد: یکی از بیماری های شایع در صفحات ناخن لایه لایه شدن ناخن ها است که در اصطلاح پزشکی به آن انیکوشیزیا گویند.

انتظاری خاطرنشان کرد: بیماری لایه لایه شدن ناخن ها در اثر هر نوع ضربه ممکن است ایجاد شود اما به طور عمده این بیماری بیشتر در زنان مشاهده می شود.

این متخصص تأکید کرد: این حالت در زنانی که دست هایشان را مرتب خیس کرده و خشک می کنند شایع تر است و این حالت در اثر دهیدراتاسیون در سطح ناخن ها ایجاد می شود.

انتظاری در مورد درمان گفت: در این بیماری باید از شستن مداوم دست ها خودداری نمود و همچنین ناخن ها باید حتی المقدور کوتاه و خشک نگه داشته شود و استفاده از مواد پولیش و جلای ناخن، لاک و نظایر آن باید قطع گردد.

انتظاری افزود: گاهی مواقع استفاده از سوهان ناخن به منظور مسطح کردن سطح ناخن توصیه می شود.

این متخصص متذکر شد: استفاده از مواد و کرم های مرطوب کننده و محلول های تقویتی ناخن توصیه می شود و نیز در صورت پیشرفته بودن بیماری استفاده از مکمل های خوراکی نظیر بیوتین نیز توصیه شده است که البته مصرف بیوتین نباید بیشتر از دو و نیم میلی گرم در روز باشد.


۲ دیدگاه
  • IR محمد رضاسیاوشیگفت:

    من از این بیماری رنج فراوان دیدمدو بار در ملایر دکتر رفتم که اولی فقط ویتامن و درمان پزشک دوم کرم دست سازی بنام trctino 3s Benzoegproaid 3o Clabeta 3s بود که در روز دو بار دو ماهه استفاده میکنم که متاسفانه اصلأ بهتر نشده .لطفأ راهنمایی بفرمایید.

دیدگاه خود را بیان کنید